Masa İskele

Masa İskele | Güvenlikli Dış Cephe İskele Çözümleri

Masa Tipi İskele;kalıp altı sistemleri arasında en çok tercih edilen, güçlü ve pratik bir çözümdür. Döşeme altı kalıp sistemleri, köprüler, depolar, düzensiz kiriş sistemleri, ağır betonarme sistemleri gibi her türlü yapıya uygundur.

Masa İskele Nedir?

Masa İskele, 60,0/3,0mm veya 60,0/4,0mm borulardan imal edilen standart ölçülerdeki çerçeveli yapısı sayesinde yüksek taşıma kapasitesine sahip, kurulumu kolay ve güvenlidir. Az malzemeyle iş gücünden tasarruf sağlayan, pratik bir iskele sistemidir.

İskele Özellikleri

 

Yüksek Taşıma Kapasitesi:
60,0/3,0mm veya 60,0/4,0mm borulardan imal edilen çerçeveler sayesinde yüksek taşıma kapasitesine sahiptir.

Kolay Kurulum:
Az sayıda elemandan oluşması ve kolay kurulumu sayesinde zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar.

Güvenli:
EN 12811-1 standardına uygundur ve güvenli bir çalışma ortamı sağlar.

Pratik:
Az sayıda eleman ve kolay kurulum sayesinde pratik bir iskele sistemidir.

Çok Yönlü:
Döşeme altı kalıp sistemleri, köprüler, depolar, düzensiz kiriş sistemleri, ağır betonarme sistemleri gibi her türlü yapıya uygundur.

H Tipi Kule İskele Kullanım Alanları

Masa iskele,inşaat ve yapı sektöründen, imalat ve enerji endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Dış cephe mantolama, boya, sıva, dekorasyon, tamirat ve onarım gibi alanlarda güvenlikli dış cephe iskelesi olarak kullanılmaktadır.

İskele Çeşitleri

 

Kiralık Masa İskele
Güvenlikli iskele sistemi gerektiren proje ve uygulamalarda dünyada en yaygın tercih edilen iskele sistemlerinden biridir. Uygulaması yapılacak proje için bir iskele firmasından masa iskele sistemi kiralanır, kurulumu iskele firmasınca kolayca yapılır ve ihtiyaç halinde teknik destek sunulur.

Satılık Masa İskele:
Cephe uygulamalarında kullanılan masa tip iskele sistemi genel olarak kiralama yöntemi ile kullanımı daha çok tercih edilsede masa iskelenin satın alınmasıda tercih edilmektedir. Özellikle cephe projelerinde devamlı hizmet sunan firmalar masa iskele satın alma talebinde bulunmaktadır.

Cephe İskelesi:
Dış cephe uygulamalarında kullanılan cephe iskelesi, iş ve işçi güvenliğini ön planta tutan güvenlikli iskele platformudur. Cephe iskelesi ile iş güvenliği sağlanmakla beraber yapılacak olan cephe uygulamasının hızla tamamlanması sağlanır.

Kalıp Altı İskele:
Kalıp altı cup lock iskele, diğer bir adıyla döşeme altı iskele olarakta bilinmektedir. Çok katlı betonerme inşaat uygulamalarında döşeme kalınlığına ve kat yüksekliğine göre uygulanan güvenlikli dış cephe iskelesidir.

Masa Tipi İskelenin Kurulumu Nasıl Yapılır?

 

Masa tipi kule iskele kurulumu işinde uzman ekibimiz tarafından proje yerinde yapılmaktadır. Masa iskele kurulum aşamaları aşağıdaki gibidir;

Kurulum

 

İskele sisteminin kurulacağı zemin kuruluma hazır hale getirilir.

Alt ayar milleri yerleştirilir ve kule ölçülerine göre ayarlanır.

Kulenin yüksekliğine göre seçilen H çerçeveler yerleştirilir.

H çerçeveler arasında bağlantıyı sağlayan çiftli çaprazların bağlantısı yapılır.

Kule yüksekliğine göre daha fazla çerçeve eklenecekse iki çerçeve arasına ara nipel elemanı yerleştirilir ve aynı şekilde kuruluma devam edilir.

Kalıp elemanlarının ayarlanması için üst ayar milleri yerleştirilir.

Mil başlık ayarları yapıldıktan sonra kule kurulumu tamamlanır.

Masa İskele Fiyatları

 

Masa iskele fiyatları, kullanılan malzemeye, iskelenin boyutuna ve kapasitesine göre değişmektedir. En güncel fiyat bilgisi için Yigitcan İskele: web sitesini ziyaret edebilirsiniz.