Kalıp Altı İskele Sistemleri

Kalıp Altı İskele | Güvenlikli Dış Cephe İskele Çözümleri

Yiğitcan İskele olarak; inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu güvenli ve pratik çözümler sunmaktayız. Kalıp altı iskele sistemleri de bu çözümler arasında yer alır.

Kalıp Altı İskele Nedir?

Kalıp Altı İskele Sistemleri, betonarme yapılarda döşeme kalıplarının desteklenmesi için kullanılan iskele sistemleridir. Bu sistemler, yüksek taşıma kapasitesi ve kolay kurulumu ile öne çıkar.

İskele Özellikleri

 

Güvenlik:
EN 12811-1 standardına uygun olarak üretilmiştir.

Montaj:
Kolay kurulum ve söküm imkanı sunar.

Dayanıklı:
Sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. Ağır yükleri taşıyabilecek kapasitededir.

Çok Yönlü:
Farklı yükseklik ve genişliklerde kullanılabilir.

Kalıp Altı İskele Kullanım Alanları

Kalıp Altı iskele,inşaat ve yapı sektöründen, imalat ve enerji endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Dış cephe mantolama, boya, sıva, dekorasyon, tamirat ve onarım gibi alanlarda güvenlikli dış cephe iskelesi olarak kullanılmaktadır.

İskele Çeşitleri

 

Kiralık Kalıp Altı İskele
Güvenlikli iskele sistemi gerektiren proje ve uygulamalarda dünyada en yaygın tercih edilen iskele sistemlerinden biridir. Uygulaması yapılacak proje için bir iskele firmasından masa iskele sistemi kiralanır, kurulumu iskele firmasınca kolayca yapılır ve ihtiyaç halinde teknik destek sunulur.

Satılık Kalıp Altı İskele:
Cephe uygulamalarında kullanılan kalıpaltı iskele sistemi genel olarak kiralama yöntemi ile kullanımı daha çok tercih edilsede masa iskelenin satın alınmasıda tercih edilmektedir. Özellikle cephe projelerinde devamlı hizmet sunan firmalar masa iskele satın alma talebinde bulunmaktadır.

Cephe İskelesi:
Dış cephe uygulamalarında kullanılan cephe iskelesi, iş ve işçi güvenliğini ön planta tutan güvenlikli iskele platformudur. Cephe iskelesi ile iş güvenliği sağlanmakla beraber yapılacak olan cephe uygulamasının hızla tamamlanması sağlanır.

Kalıp Altı İskele:
Kalıp altı cup lock iskele, diğer bir adıyla döşeme altı iskele olarakta bilinmektedir. Çok katlı betonerme inşaat uygulamalarında döşeme kalınlığına ve kat yüksekliğine göre uygulanan güvenlikli dış cephe iskelesidir.

Kalıp Altı İskelenin Kurulumu Nasıl Yapılır?

 

Kalipaltı iskele kurulumu işinde uzman ekibimiz tarafından proje yerinde yapılmaktadır. Masa iskele kurulum aşamaları aşağıdaki gibidir;

Kurulum

 

İskele sisteminin kurulacağı zemin kuruluma hazır hale getirilir.

Alt ayar milleri yerleştirilir ve kule ölçülerine göre ayarlanır.

Kulenin yüksekliğine göre seçilen H çerçeveler yerleştirilir.

H çerçeveler arasında bağlantıyı sağlayan çiftli çaprazların bağlantısı yapılır.

Kule yüksekliğine göre daha fazla çerçeve eklenecekse iki çerçeve arasına ara nipel elemanı yerleştirilir ve aynı şekilde kuruluma devam edilir.

Kalıp elemanlarının ayarlanması için üst ayar milleri yerleştirilir.

Mil başlık ayarları yapıldıktan sonra kule kurulumu tamamlanır.

Kalıpaltı İskele Fiyatları

 

Kalıpaltı iskele fiyatları, kullanılan malzemeye, iskelenin boyutuna ve kapasitesine göre değişmektedir. En güncel fiyat bilgisi için Yigitcan İskele: web sitesini ziyaret edebilirsiniz.