H Tipi Kule İskele

Kule İskele | Güvenlikli Dış Cephe İskele Çözümleri

H Tipi Kule İskele; başta inşaat projeleri olmak üzere yapı endüstrisi ve diğer endüstrilerde kullanılan güvenlikli iş iskelesidir. Yüksek katlı betonerme inşaatların yapımında, alçı ve sıva işlerinde, mimari restorasyon uygulamalarında, enerji anrallerinin kurulumunda, gemicilik sektöründe bakım ve onarım işlerinde güvenli bir dış cephe iskelesi olarak kullanılmaktadır.

H Tipi Kule İskele Nedir?

Kule İskele, kurulumu ve demontajı kolaylıkla yapılabilen pimli bir güvenlikli iskele platformudur. Üretimini yaptığımız kule iskele sistemleri TS EN 12810-1 belgeli olup gerekli tüm kalite sertifikalarına sahip olup, yüksek standartlarda kullanıma sunulan iskele sistemidir. H tipi iskele sistemleri yatay ve dikey bağlantı ekipmanlarından kuruluu yapıldığı için kullanım esnasında sabitlik sağlar. Bu sebeple iş ve işçi güvenliği sunan burkuymaya dayanıklı bir iskele platformudur.

İskele Özellikleri

 

Güvenli:
H tipi kule iskele, EN 12811-1 standardına uygundur ve güvenli bir çalışma ortamı sağlar.

Pratik:
H tipi kule iskele, kolay kurulur ve sökülür. Bu sayede, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar..

Modüler Yapı:
H tipi kule iskele, modüler bir yapıya sahiptir. Bu sayede, farklı yükseklik ve genişliklerde kurulabilir ve her türlü çalışma alanına kolayca uyarlanabilir.

Dayanıklı:
H tipi kule iskele, sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Ağır yükleri taşıyabilir ve zorlu hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

H Tipi Kule İskele Kullanım Alanları

kule iskele,inşaat ve yapı sektöründen, imalat ve enerji endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Dış cephe mantolama, boya, sıva, dekorasyon, tamirat ve onarım gibi alanlarda güvenlikli dış cephe iskelesi olarak kullanılmaktadır.

İskele Çeşitleri

 

Kiralık Kule İskele
Güvenlikli iskele sistemi gerektiren proje ve uygulamalarda dünyada en yaygın tercih edilen iskele sistemlerinden biridir. Uygulaması yapılacak proje için bir iskele firmasından kule iskele sistemi kiralanır, kurulumu iskele firmasınca kolayca yapılır ve ihtiyaç halinde teknik destek sunulur.

Satılık Kule İskele:
Cephe uygulamalarında kullanılan kule tip iskele sistemi genel olarak kiralama yöntemi ile kullanımı daha çok tercih edilsede kule iskelenin satın alınmasıda tercih edilmektedir. Özellikle cephe projelerinde devamlı hizmet sunan firmalar kule iskele satın alma talebinde bulunmaktadır.

Cephe İskelesi:
Dış cephe uygulamalarında kullanılan cephe iskelesi, iş ve işçi güvenliğini ön planta tutan güvenlikli iskele platformudur. Cephe iskelesi ile iş güvenliği sağlanmakla beraber yapılacak olan cephe uygulamasının hızla tamamlanması sağlanır.

Kalıp Altı İskele:
Kalıp altı cup lock iskele, diğer bir adıyla döşeme altı iskele olarakta bilinmektedir. Çok katlı betonerme inşaat uygulamalarında döşeme kalınlığına ve kat yüksekliğine göre uygulanan güvenlikli dış cephe iskelesidir.

Kule İskelenin Kurulumu Nasıl Yapılır?

 

H tipi kule iskele kurulumu işinde uzman ekibimiz tarafından proje yerinde yapılmaktadır. H tipi iskele kurulumu aşamaları aşağıdaki gibidir;

Kurulum

 

Dikey çerçeveler zemine yerleştirilir ve cıvata veya kama bağlantıları ile birbirine bağlanır.

Yatay bağlantı elemanları dikey çerçevelere bağlanır.

Platformlar yatay bağlantı elemanları üzerine yerleştirilir.

Merdivenler platformlar arasında erişimi sağlayacak şekilde monte edilir.

İskele, gerekli güvenlik önlemleri ile tamamlanır.

Kule İskele Fiyatları

 

Kule iskele fiyatları, kullanılan malzemeye, iskelenin boyutuna ve kapasitesine göre değişmektedir. En güncel fiyat bilgisi için Yigitcan İskele: web sitesini ziyaret edebilirsiniz.