Flanşlı Cup Lock İskele

Flanşlı İskele | Güvenlikli Dış Cephe İskele Çözümleri

Flanşlı iskeleler; ülkemizde ve dünyada inşaat projelerinde en yaygın olarak kullanılan dış cephe iskele sistemidir. Kamalı flanşlı iskele her türlü dış cephe projesinde rahatlıkla kullanılabilir. Hem cephe iskelesi hemde kalıp altı iskele olarak kullanılan flanşlı iskele, standart ölçülerdeki malzemelerle pratik bir şekilde kurulmaktadır.

Flanşlı İskele Nedir?

Flanşlı iskele, flanşlı bağlantı ile bir flanşın dikey elaman üzerine aralıklarla kaynaklanması ve iskele ekipmanları ile flanş üzerindeki bağlantı noktaları kullanılarak kurulumu yapılan modüler bir iskekle sistemidir. Flanşlı bağlantı ile kurulumu yapılan flanşlı iskelede, iskele kelepçesi kullanımına gerek olmadığından dolayı, iskele kelepçelerinin yerleştirilmesi ve bağlanması sırasında harcanan zamandan tasarruf sağlanır.

Kamalı Flanşlı İskele Özellikleri

 

Güvenli:
EN 12811-1 standardına uygun, sağlam bir yapıya sahiptir. Flanş bağlantıları sayesinde yüksek mukavemet ve stabilite sunar.

Dayanıklı:
Ağır yükleri taşıyabilecek kapasitededir. Zorlu çalışma koşullarında da güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Çok Yönlü:
Farklı yükseklik ve genişliklerde kullanılabilir. Her türlü inşaat ve tadilat projesine uyum sağlayabilir.

Hızlı Kurulum:
Kolay kurulur ve sökülür. Zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar.

Flanşlı İskele Kullanım Alanları

Flanşlı iskele,başta inşaat ve yapı sektörü olmak üzere farklı sektörlerde ve endüstriyel alanlarda kullanılan güvenlikli iskele platformudur. Flanşlı kamalı iskele, inşaat projelerinde, mimari uygulamlarda, tarihi renovasyon çalışmalarında, gemicilik endüstrisinde imalat ve bakım aşamalarında ve enerji santrallerinde yapılan inşa, bakım ve onarım çalışmalarında kullanılmaktadır. Flanşlı iskele sistemi iş ve işçi güvenliğini sağlamakta önemli bir araç olmaktadır ve güvenlikli iskele platformu olarak bilinmektedir.

Flanşlı İskele Çeşitleri

 

Kiralık Flanşlı İskele
Güvenlikli iskele sistemi gerektiren proje ve uygulamalarda dünyada en yaygın tercih edilen yöntemdir. Uygulaması yapılacak proje için bir iskele firmasından flanşlı iskele sistemi kiralanır, kurulumu iskele firmasınca kolayca yapılır ve ihtiyaç halinde teknik destek sunulur.

Satılık Flanşlı İskele:
Cephe uygulamalarında kullanılan flanşlı cephe iskele sistemi genel olarak kiralama yöntemi ile kullanımı daha çok tercih edilsede flanşlı iskelenin satın alınmasıda tercih edilmektedir. Özellikle cephe projelerinde devamlı hizmet sunan firmalar flanşlı iskele satın alma talebinde bulunmaktadır.

Cephe İskelesi:
Dış cephe uygulamalarında kullanılan cephe iskelesi, iş ve işçi güvenliğini ön planta tutan güvenlikli iskele platformudur. Cephe iskelesi ile iş güvenliği sağlanmakla beraber yapılacak olan cephe uygulamasının hızla tamamlanması sağlanır.

Kalıp Altı İskele:
Kalıp altı cup lock iskele, diğer bir adıyla döşeme altı iskele olarakta bilinmektedir. Çok katlı betonerme inşaat uygulamalarında döşeme kalınlığına ve kat yüksekliğine göre uygulanan güvenlikli dış cephe iskelesidir.

Flanşlı İskelenin Kurulumu Nasıl Yapılır?

 

Flanşlı iskele kurulumunda en önemli unsurlardan biri, dikey ve yatay elemanların sağlam ve güvenli bir şekilde bağlanmasıdır. Bu bağlama işlemi, "flanş" ve "kurtağzı" adı verilen özel parçalar aracılığıyla gerçekleştirilir.

Flanş Bağlantısı

 

Dikey elemanlar üzerinde belirli aralıklarla bulunan "flanş"lar, 8 mm sacdan imal edilir.

Flanşlar, kaynak robotu kullanılarak 50 cm ve 100 cm aralıklarla gaz altı kaynak yöntemi ile dikey elemanlara (borulara) kaynatılır.

Bu sayede, dikey elemanlar sağlam bir şekilde sabitlenir ve iskeleye yüksek mukavemet kazandırılır.

Kurtağzı Bağlantısı Bağlantısı

 

Yatay elemanların baş kısmında bulunan "kurtağzı" mekanizması, flanş üzerindeki bağlantı noktasına yerleştirilir.

Kurtağzı mekanizması, flanş ile mükemmel bir uyum sağlayarak yatay elemanların sabitlenmesini sağlar.

Bu bağlantı sistemi, iskeleye yüksek stabilite ve güvenlik kazandırır.

Flanşlı İskele Fiyatları

 

Flanşlı iskele fiyatları, kullanılan malzemeye, iskelenin boyutuna ve kapasitesine göre değişmektedir. En güncel fiyat bilgisi için Yigitcan İskele: web sitesini ziyaret edebilirsiniz.